Kontynenty

środa, 25 września 2024

Indonezja i bezpieczeństwo – co warto wiedzieć?


Przed wyjazdem do Indonezji warto na moment pochylić się nad kwestiami związanymi z bezpieczeństwem, aby Twoja podróż przebiegła nie tylko bezproblemowo, ale też po prostu przyjemnie. W końcu wakacje są od tego, aby odpocząć, a nie martwić się każdego dnia, prawda? Właśnie dlatego w tym artykule skupimy się na temacie Indonezji i bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem Bali, która wyjątkowo (i nie bez powodu!) interesuje turystów.

Indonezja – bezpieczeństwo. Wszystko, co warto wiedzieć

Indonezja nie należy do krajów wyjątkowo niebezpiecznych, co nie oznacza, że na urlopie na Bali w ogóle nie trzeba martwić się o swój bagaż, dobytek czy też zdrowie. Podpowiemy Ci teraz, jak zadbać o siebie w świetle możliwych kradzieży, problemów z transportem czy bezpieczeństwa na plaży.

Indonezja: bezpieczeństwo a przestępczość

W większych miastach, takich jak Dżakarta czy Surabaja, turyści mogą spotkać się z drobnymi przestępstwami, takimi jak kradzieże kieszonkowe czy oszustwa związane ze sztucznym zawyżaniem cen. Zalecamy zachowanie ostrożności, zwłaszcza w zatłoczonych miejscach, na rynkach, placach czy bazarach i w środkach transportu publicznego. Nie noś przy sobie dużych sum pieniędzy oraz wartościowych przedmiotów w zasięgu wzroku osób z zewnątrz.

Ważne: 

Transport w Indonezji

Jeśli chodzi o Indonezję a bezpieczeństwo, to spore wyzwanie stanowi podróżowanie. Chaotyczny ruch uliczny i różne standardy bezpieczeństwa w transporcie publicznym nie poprawiają sytuacji. Jeśli możemy coś doradzić, to z reguły taksówki zamawiane przez aplikacje są bezpieczniejsze niż te całkowicie anonimowe, łapane na ulicy. Na Bali bardzo częstym zjawiskiem są śmiertelne wypadki motocyklowe.

Katastrofy naturalne

Indonezja leży w strefie aktywności sejsmicznej, co oznacza, że trzęsienia ziemi i erupcje wulkaniczne mogą wystąpić w każdej chwili. Dlatego zachęcamy Cię do tego, żeby przed wyjazdem zarejestrować się w systemie informacyjnym dla turystów, śledzić komunikaty dotyczące bezpieczeństwa, a najlepiej także powiadomić MSZ. W porze deszczowej (od listopada do marca) istnieje ryzyko powodzi i osunięć ziemi, możliwe są również tsunami.

Indonezja, Bali – bezpieczeństwo na wyspie bogów

Bali to bez dwóch zdań najpopularniejsze turystycznie miejsce w całej Indonezji. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek związanych z bezpieczeństwem na Bali.

Wskazówka dotycząca wjazdu na Bali: Od 14 lutego 2024 roku na Bali obowiązuje podatek turystyczny. Opłata wynosi 150 000 rupii indonezyjskich. Musisz ją uiścić po przylocie, na lotnisku Ngurah Rai lub online. Co ważne, możesz opuścić Bali i wrócić bez uiszczania kolejny raz podatku – opłata jest jednorazowa.

Indonezja i bezpieczeństwo. Podsumujmy:

Indonezja, w tym Bali, jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów, o ile przestrzegasz podstawowych zasad ostrożności w podróży.

Podróżowanie z biurem podróży takim jak Horyzonty to zawsze gwarancja większego bezpieczeństwa niż samodzielne podróże! Chcesz wybrać się z nami na Bali? Zobacz raj w cieniu wulkanów, wyjątkową wyprawę obejmującą Bali, Jawę i Flores.

Inne wpisy na blogu

Dlaczego Horyzonty

Przygotowywanie wypraw i ich prowadzenia jest naszą pasją. Interesujemy się ptakami, wędrujemy po górach, jeździmy rowerami, fotografujemy i docieramy do najdalszych zakątków Ziemi, aby później podzielić się swoimi doświadczeniami i zdobytą wiedzą z Uczestnikami naszych wyjazdów.
20 latPodróżujemy z Wami
po całym świecie!
5 tys.Zadowolonych podróżników
każdego roku
60Ofert wyjazdów
w stałej ofercie biura
250Terminów dostępnych
przez 12 miesięcy w roku!

Klub Podróży Horyzonty Sp. z o.o. realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich Zdalne zarządzanie biurem podróży poprzez wdrożenie dedykowanej platformy informatycznej rozwiązaniem na sytuacje kryzysowe Klubu Podróży Horyzonty.

Celem projektu jest zapewnienie zdalnej i zautomatyzowanej obsługi klienta, co znacznie poprawi jakość świadczonych usług oraz zwiększy odporność biura na sytuacje kryzysowe.Dofinansowanie projektu z UE: 234 719,17 PLN